E-katecheza

Quizy Kahoot! do serii Trzymiutowy Katechizm

Muzea Watykańskie

Zabytki drewniane Diecezji Bydgoskiej

Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” – piękne życzenia na Dzień Dziecka na platformie Genially do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści czy nawet całych lekcji. Zapraszamy do zapoznania się z przystępną instrukcją

Quizy religijne

Biblionerzy

Zdalne nauczanie religii – pomoce dla katechetów.

Edukacja zdalna – rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące nauki zdalnej podczas zawieszenia zajęć w szkołach. Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe.

Koło decyzyjne Wheel Decide – zadania na Wielki Post

Katoflix – nowa platforma VOD – chrześcijańskie kino internetowe, które umożliwia legalny dostęp do dobrych produkcji filmowych.

Katecheza bez granic to cykl filmów, którego celem jest odpowiedź na kluczowe pytania związane z wiarą. Kolejne odcinki ukazują się w soboty o 21. Wystąpią w nich między innymi: Ks. Piotr Pawlukiewicz, Bp dr hab. Wiesław Śmigiel, Krzysztof Zanussi, O. Tomasz Nowak OP, Ks. dr Janusz Chyła, Ks. prof. UKSW dr hab. Tomasz Stępień, Dr Aneta Rayzacher-Majewska i wielu innych! Inicjatorami projektu są: Bp dr hab. Wiesław Śmigiel – przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi, Biskup Toruński oraz Dr Aneta Rayzacher-Majewska – wykładowca katechetyki UKSW, konsultor Komisji Wychowania Katolickiego KEP, katechetka. Adresatami są uczniowie szkół średnich oraz klas 7-8 szkoły podstawowej.

Kanał Katecheza bez granic

Kliknij grafikę, aby dołączyć.

Grupa na Facebooku dla katechetów naszej Diecezji. Miejsce, które stwarza możliwość kontaktu, przekazywania informacji i wyrażania opinii.


Kliknij grafikę, aby dołączyć.

Grupa na Facebooku, na której ponad 6 tysięcy katechetów wymienia się swoimi doświadczeniami.


www.learningapps.org – jest aplikacją Web 2.0 wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów. Strona umożliwia skorzystanie z istniejących lub utworzenie własnych ćwiczeń typu milionerzy, grupowanie, wyścigi i wiele innych. Aby stworzyć własne ćwiczenie, należy się zarejestrować na stronie. Rejestracja jest bezpłatna.

Przykładowe ćwiczenia w LearningApps:


Kahoot jest to bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, które uczniowie rozwiązują wykorzystując własne urządzenia mobilne. Układając pytania można skorzystać z opcji wstawiania zdjęć lub fragmentów filmów z YT.
Strona do tworzenia quizów: https://getkahoot.com/
Strona do logowania dla uczniów: https://kahoot.it/