MISJE

MISJE W CZADZIE

Z listu ks. Jakuba Szałka…

Gdy mowa o radościach, to chciałbym podzielić się w kilku słowach tym, w jaki sposób przeżywam radość bycia misjonarzem. Kilka dni temu odwiedziłem maleńką wioseczkę, oddaloną od mojego domu o 60 km. By tam dotrzeć motorem potrzebowałem 4 godzin. Oczywiście bez przewodnika bym tam nie trafił. Ostatnie 10 kilometrów przeprawiałem się przez sawannę, maleńkimi ścieżynkami wydeptanymi przez ludzi (jadąc najszybciej 10 km/h). Samochodem nie da się tam dojechać, bo nie ma drogi. 

            Bardzo mnie ujęło spotkanie z ludźmi, którzy nigdy nie mieli okazji gościć u siebie księdza. Nigdy w ich wiosce nie było Mszy św. i nikt nie głosił tam wcześniej Słowa Bożego. Byłem pierwszym!

            Kiedy szef wioski (na koniec Mszy) dziękował mi za przybycie, powiedział coś co mnie zachwyciło. Człowiek, który nie jest ochrzczony (ten szef), który nie miał za bardzo okazji słuchać Ewangelii, mówi mi, że dziś Bóg zagościł w ich wiosce… Wtedy spojrzałem sobie na ołtarz (tzn. maleńki stolik o wymiarach 50cmx50cm i wysoki na 40 cm) i pomyślałem, ze ten szef ma rzeczywiście rację. Bóg zawitał w ich wiosce. Jezus w sposób widoczny przyszedł do nich.

            Było na tej Mszy kilkanaście osób (już ochrzczonych) z okolicznych wiosek, którzy przyjęli Komunię Świętą. Gdyby nie ci ludzie z zewnątrz, to pewnie skończyłoby się na tym, że wystarczyłaby jedna hostia dla mnie…

            To niesamowita radość, kiedy poświęca się 4 godziny jazdy motorem w jedną i 4 godziny w drugą stronę, po to by odprawić Mszę Świętą dla kilkunastu ludzi, pogadać chwilę z nimi i wieczorem wrócić zmęczonym do domu. Niby takie nic, zwykły wyjazd w kurzu, piachu i po dziurach. Po ludzku to nic wielkiego. Jednak radość, która towarzyszy takiemu wypadowi trudno jest wyrazić słowami. Mając świadomość, że przyczyniło sie  do tego, iż Bóg narodził się w sercu człowieka – to niesamowite przeżycie i wielka radość. Radość bycia misjonarzem!!!

Misje w Czadzieprezentacja

Z życia misji i misjonarzaKANAŁ NA YOUTUBE


Ognisko Misyjne w Dziewierzewie

Działalność Ogniska Misyjnegoprezentacja


Ognisko Misyjne “Communio” w SP nr 12 w Bydgoszczy

W zdrowym ciele zdrowy duch! Dlatego jesteśmy do tańca i do różańca. Bierzemy udział w takich wydarzeniach jak Tydzień Misyjny, Dzień Papieski, Lednica. Tworzymy jasełka, organizujemy co roku Konkurs Misyjny, tańczymy, śpiewamy, pomagamy potrzebującym, spotykamy się z ludźmi, poznajemy Biblię. W tych wszystkich działaniach odkrywamy Pana Boga i siebie.

Działalność koła: http://kolkomisyjnecomunnio.blogspot.com/

Materiały związane z działalnością Koła dostępne TUTAJ