Przydatne linki

Diecezja Bydgoska

Komisja Wychowania Katolickiego KEP


Baza w trakcie aktualizacji:


Droga Krzyżowa dla dzieci – Rozważania nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci przygotowane przez Siostry franciszkanki z Orlika 20 marca 2020 r.

Droga Krzyżowa dla młodzieży

TwojaBiblia.pl – Pismo Święte, czytania z dnia, komentarze, można wylosować cytat – Boże Słowo skierowane indywidualnie na dany dzień lub na daną chwilę

Pismo Święte w wersji audio.

LearningApps.org to aplikacja wspierająca proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów. Istniejące moduły mogą być bezpośrednio wykorzystywane w nauczaniu, lub też zmieniane lub tworzone przez użytkowników w Internecie.

Dzień Kobiet 2020 r. – Piękna definicja jestestwa kobiety według namiestnika Chrystusa na ziemi, Papieża Franciszka, zinterpretowana przez wspaniałe kobiety, Siostry Pudełkówny (Serdecznie pozdrawiamy i polecamy w naszych modlitwach!) Warto, aby młodzież tego posłuchała.

Gianna Beretta Molla – Czy święta może być atrakcyjną kobietą, modnie się ubierać, być wykształcona i nowoczesna? – Jak najbardziej! Filmy na lekcje religii na Dzień Kobiet o współczesnej świętej jako wzorze kobiety. Gianna Beretta Molla to ostatnia święta kanonizowana przez Jana Pawła II w 2004 r.

Ciekawe opowiadania o różnej tematyce na lekcje religii

Interaktywne puzzle związane z różną tematyką religijną.

Kolorowanki i puzzle związane z osobą Św. Jana Pawła II

Droga Krzyżowa dla dzieci – Droga Krzyżowa dla dzieci z rozważaniami i możliwością tworzenia stacji. Wizerunki poszczególnych stacji można wydrukować i przykleić na wkładach do zniczy lub szklankach z podgrzewaczami.

Kolorowanka wielkopostna – ta kolorowanka co roku jest fajną inspiracją zabaw dla dzieci. Można na kolejnych lekcjach kolorować poszczególne pola,  np. piątki na fioletowo, czwartą niedzielę Wielkiego Postu na różowo, itd. Uczniowie mogą też rzucać kostką i kiedy wypadnie piątek, przypominamy sobie stacje Drogi Krzyżowej, do wybranej stacji tworzymy refleksje… 

Multimedialny świat Biblii – Poznaj świat najbardziej fascynującej Księgi. 120 ciekawostek, 240 dźwięków, 26 map, 7 quizów, 14 tabel, 825 zdjęcia, 55 rozdziałów świata Biblii, 225 omówionych haseł.

Studnia Katechety – blog prowadzony przez katechetę naszej Diecezji – studnia pomysłów i pomocy nie tylko na katechezę w szkole średniej.

Darmowe obrazy udostępniane przez twórców bezpłatnie do dowolnego wykorzystania.

Memy – grafiki z cytatami świętych, wypowiedzi znanych o Jezusie i wiele innych ciekawych obrazów.

Biblia dla dzieci – znajdziesz tutaj materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży (opowiadania, krzyżówki, szyfry, gry planszowe oraz różne inne zadania i gry, które pomogą w poznaniu i zrozumieniu historii biblijnych), stworzone w oparciu o teksty i historie biblijne. Można je pobierać, drukować i udostępniać bez żadnych opłat.

TheCatholicKid.com – anglojęzyczna strona internetowa z bezpłatnymi kolorowankami i grami dla dzieci młodszych.

www.krzyzowki.edu.pl – generator krzyżówek umożliwia utworzenie 20-hasłowej krzyżówki na podstawie haseł/opisów podanych przez użytkownika lub wylosowanych z bazy haseł polskich i angielskich. Wygenerowana krzyżówka może zostać zapisana w pliku PDF/PNG, można ją również wydrukować. Dodatkowo możliwe jest utworzenie łamigłówki – wykreślanki, w której wszystkie hasła są podane, ale należy je odszukać na diagramie.

Free Bible Images – strona z obrazami o tematyce biblijnej.